Na korčuliach z Ázie do Európy!

29-ročný Yincay Luo z čínskeho Chengdu už precestoval na svojich korčuliach viac ako 10 000 km! Yincai už má za sebou úžasné korčuliarske tripy: V roku 2011 si to odkorčuľoval z Číny do Tibetu a v roku 2014 z Číny do Nepálu. Ako môžeme vidieť, korčuľovanie mu vôbec nie je cudzie 🙂 Sven Boekhorst sa s Yincaiom porozprával v Amsterdame – počas svojho dobrodružstva mal nejaké problémy, a tak potreboval pomoc. Samozrejme Sven, ktorý je taktiež známy cestovaním okolo sveta na korčuliach vďaka Travelling around the world on skates for Cityhopper, sa spýtal Yincaia zopár otázok.

Najprv nejaké fakty z jeho dobrodružstva:

  • Yincai korčuluje s 20kg batohom
  • Bol okradnutý v Litve
  • Dostal viacero pokút za korčuľovanie na diaľnici
  • Yincai už viackrát prišiel do stretu s autami, ale je stále v pohode!
  • 1 rok príprav, predovšetkým kvôli vízam
  • Trip mu zaberie 8 mesiacov
  • Yincai začal 26.augusta 2015

 

Sven: Ahoj Yincai, rád ťa vidím! Dopočul som sa o tvojom tripe a som užasnutý. V prvom rade som veľmi rád, že si v poriadku! Môžeš nám povedať, ako ťa to celé vlastne napadlo?

Yincai: Všetko sa začalo s mojím prvým tripom z Číny do Tibetu pred 4 rokmi. Bola to pre mňa super skúsenosť, a tak som začal pracovať na mojej inline ceste okolo sveta. Keď dorazím do Rollerblade centrály v Taliansku, tak budem pokračovať do USA. Poletím do Chicaga a odtiaľ prekorčuľujem pozdĺž známej Route66 až do San Francisca.

 

Sven: Už si predtým cestoval na korčuliach, aký je teraz v tom rozdiel?

Yincai: Všetko sa to začalo s mojím prvým tripom z Číny do Tibetu, a z Číny do Nepálu. Na týchto tripoch som mal k dispozícii pomoc počas cesty. Tentokrát som však sám a to je pre mňa samozrejme náročnejšie. Avšak cesty sú lepšie na korčuľovanie, to je plus!

Yincay Luo a Sven Boekhorst [zdroj – rollerblade.com]

Sven: Práve teraz si v Amsterdame a ja som rád, že ti môžem pomôcť. Povedz mi, čo si zažil pri doterajšej ceste.

Yincai: Viackrát som bol okradnutý, to bolo pre mňa veľmi deprimujúce. V Rusku som musel korčuľovať po dialnici, kvalita ciest bola fajn, ale na druhú stranu, tú istú cestu využívajú aj kamióny… Keď som sa blížil k Moskve, tak ma zastavila policajná hliadka a prikázali mi nasadnúť k nim do auta. Odviezli ma do Moskvy kvôli mojej bezpečnosti.

 

Sven: Používaš Google mapy na svojej ceste, alebo si plánuješ cestu v predstihu?

Yincai: Je to mix obidvoch. Naplánoval som si cestu v predstihu, a dokonca som si aj vytlačil moju plánovanú cestu. Proste stará škola! Ale pretože sa na mojich cestách zaoberám s množstvom vecí, veľa situácií riešim za pochodu.

 

Sven: S akou výbavou cestuješ?

Yincai: Tou najdôležitejšou sú moje korčule Rollerblade New Jack. Som takisto aj agresívnym korčuliarom a vždy som miloval New Jack korčule. Korčule sú vybavené Maxxum frejmom a 100mm Hydrogen kolieskami, čo je pre mňa ideálna konfigurácia. S touto konfiguráciou korčúl som stále schopný jazdiť po meste a byť flexibilný a nabrať veľkú rýchlosť, keď ju potrebujem! Takisto so sebou vláčim svoj 20kg batoh, kde mám stan, spacák, notebook, kamery a nejaké ďalšie veci. Všetko veci, ktoré denne potrebujem.

 

Sven: Takže si spával vo svojom stane každú noc?

Yincai: Nie, je to mix hostelov, prekrásnych miest na stanovanie a ľudí, ktorých stretnem počas môjho tripu 🙂

 

Sven: Okej! Nechcem ťa dlho zdržiavať v Amsterdame! Aký je tvoj ďalší plán?

Yincai: Celý môj trip bude mať cca 15 000 km. Z Holandska pocestujem do Francúzska, Švajčiarska, a potom do Benátok v Taliansku. Mojim cieľom je centrála Rollerblade. Musím tam byť ešte pred 6. Januárom, pretože po tom dátume už nemám platné víza. Po Taliansku poletím do Chicaga a budem pokračovať v mojej ceste po slávnej route66 do San Francisca. Ale teraz som úplne vo vytŕžení z úžasných holandských cyklociest. Som zvedavý akú tu budem mať maximálku! 🙂

 

Rollerblade želá Yincaiovi veľa šťastia na jeho cestách. A keď ho náhodou stretnete na jeho ceste, nebojte sa ho povzbudiť, alebo ešte lepšie, pridajte sa k nemu! 😉

Samozrejme aj LoveInline drží palce Yincaiovi, nech to celé dopadne podľa očakávaní 🙂

Zdroj – rollerblade.com

Pridaj komentár

Secured By miniOrange