Aj po 80-ke sa dá stále korčuľovať!

Väčšina 83-ročných by zavesila svoje korčule na klinec už desaťročia predtým, avšak Tony Stevens ešte stále korčuľuje! Obyvateľ Georges Hall v Austrálii korčuľuje už vyše 70 rokov a navyše sa vydá korčuľovať zo Sydney do Canberry aby zvýšil povedomie o postihnutých deťoch.

Mr. Stevens je stále schopný jazdiť dozadu, robiť otočky a ísť na jednej nohe a svoje rýchlokorčuliarske schopnosti predvedie počas 286km dlhého tripu. Keď nebude korčuľovať sám bez cudzej pomoci, tak sa bude držať zadnej časti dodávky, s ktorou dosiahne rýchlosť až 70km/h! A ako aj očakáva, korčule si ho možno raz vezmú aj do hrobu.

Tony Stevens

Mr.Stevens si vyžiadal stretnutie s premiérom Kevinom Ruddom, keď dorazí do Canberry. Dúfa, že prediskutujú plány na podporu programu, ktorý by mohol asistovať rodičom postihnutých detí. Keď sa narodil jeho posledný syn Larry s Downovým syndrómom v roku 1953, bola dostupná len veľmi malá pomoc. “Dnes je to oveľa lepšie, ale nič sa neudialo v časoch, keď sa narodil môj syn; ľudia o tom jednoducho nechceli vedieť“, povedal.

Tony Stevens korčuľoval vyše 70 rokov!

Mr. Stevensovi nie je cudzie ani inline cross-country, keďže sa zúčastnil 40-dňového tripu okolo Austrálie v roku 1985 v kampani za viacej inline hál. Robieva pravidelný dohľad v Condell Park netball courts, kde korčuľuje každé sobotné ráno s troma ďaľšími seniormi.

“Čo milujem na korčuľovaní je fakt, že ho môžete robiť sami, ako aj v dave” – Mr. Stevens.

Zdroj – Daily Telegraph – 2008

Pridaj komentár

Secured By miniOrange