Kam sa ísť pokorčuľovať do Viedne

Ideš do Viedne a rozmýšľaš, že si zo sebou zoberieš korčule a užiješ si mesto z inline perspektívy? V tomto článku sa s tebou podelím o tie najlepšie miesta, ktoré odporúča rakúsky portál 1000things.at.

Am Kaisermühlendamm

Táto oblasť nie je určená len na piknik a prechádzky, ale takisto sa tu môžeš parádne pokorčuľovať. Výborný štartovací bod je U2 stanica Donaustadtbrücke.

Prater Hauptallee

Oblasť okolo známeho zábavného parku Prater je ako stvorená na korčuľovanie, s výborným povrchom a širokými chodníkmi. Avšak na vybraných miestach môže byť zhoršený povrch, takže si treba dávať pozor. Večer je tu dobré osvetlenie, a preto je to vhodné miesto aj na večerné korčuľovanie.

Prater – photo by http://prater.at

Donauinsel

Na tomto mieste nájdeš dohromady 21 km chodníkov vhodných pre inline. Vyskytuje sa tu veľa ľudí počas pekných dní, takže si treba dávať pozor počas kľučkovania 😉

Donaukanal

Toto miesto je ďalším centrom fanatických korčuliarov vo Viedni. Niektorí len tak sedia na brehu a čítajú si a podaktorí si užívajú jeden z mnohých barov na vode. Počas prejazdu touto oblasťou ti neodporúčame ísť neustále pri brehu, kvôli kvalite asfaltu, ale treba využiť aj horné cyklo cestičky (napríklad pri Roßauer Lände)

(c) 1000things Redaktion

Cyklo chodníky

Tu sú nejaké odporúčané cyklo trasy vo Viedni – pozor, po Nemecky 😉

Cyklo chodník pri Lobau (c) Marie Amenitsch

Friday Nightskating

Nakoniec nesmieme zabudnúť na piatkové večerné jazdy, ktoré si ťa získajú svojou dĺžkou a rozmanitosťou 😉 Konajú sa od mája do septembra a chodí tam slušných približne 1500 až 3000 účastníkov. Vždy sa štartuje z Heldenplatz o 21:00. Tu je ich fb fanpage, kde nájdeš vždy aktuálne informácie.

Takže najbližšie až pôjde Love Inline do Viedne na korčulkách, zaručene vyskúšame aspoň jedno z týchto miest 🙂

Pridaj komentár

Secured By miniOrange