Ako zmeniť svoj stereotyp na petržalskej hrádzi časť#1 – Rajka

Na petržalskej hrádzi sa korčuľujem už vyše 8 rokov po zaužívaných trasách, ako napríklad Bosorka-2bufet-polder-obrátka-Vodné dielo, ale paradoxne ešte nikdy ma nenapadlo ísť pri ‚obrátke‘ nie k vodnému dielu, ale smerom rovno, za rampu. Ale jedného dňa ma kamoška inšpirovala svojou fotografiou ‚spoza rampy‘ na sociálnej sieti, a tak som si zobral na pomoc kamošku Janku a išli sme to tiež preskúmať 😉

Cesta na hrádzi smerom na Rajku

Hneď na začiatok, za rampou Vás prekvapí krásne hladký povrch a široká hŕadza. Tento úsek nie je dlhý a o chvíľu prídete k nejakému opustenému domu, kde je už maďarská hranica. Ďalej vás čaká krátky úsek betónovej cesty, s ktorou sa dostanete na známy cyklochodník EuroVelo 6, pod ktorým si na tomto úseku predstavte krásnu asfaltovú cestu, kde je dostatok miesta pre každého 😉 Naprv pôjdete popri lese, aby ste neskôr mohli ísť priamo do lesa, kde je príjemne chladno.

Prejdete okolo malebného jazierka, v okolí míňate polia, až nakoniec prídete do Rajky, kde sme sa pre tentokrát otočili a išli naspäť. Ešte podotýkam, že cestou do Rajky stretnete na ceste autá len výnimočne.

Krásne naaranžovaná, voľne pohodená motorka pri jazierku 🙂

Nabudúce samozrejme pokračujeme ďalej v objavovaní alternatívnych cestičiek popri hrádzi 😉

Pridaj komentár

Secured By miniOrange