Nezabudnuteľné ľadové korčuľovanie vo Viedni

Keďže máme zimu v plnom prúde a na korčuľovanie na hrádzi si ešte nejaký ten piatok počkáme, tak to treba patrične využiť a ísť si pre zmenu poriadne zakorčulovať na ľadové korčule do Viedne. Určite poznáte super vianočné trhy pred Rathaus platzom, teda miestnou radnicou – tak presne na tom mieste sa po skončení trhov koná viedenské megakorčuľovanie na ploche 7000m2! 😉 Volá sa to Wiener Eistraum / Vienna Ice World a prebieha od 22.januára 2015 do 8.marca 2015.

Za 6€ vstupné (rok 2014) máte k dispozícii dve obrovské ľadové plochy, ktoré sú vzájomne poprepájané úzkymi, kľukatými ľadovými cestičkami, ktoré vedú priľahlým parčíkom. Na týchto cestičkách sú dokonca presne určené jednosmerky 😀 Jedno upozornenie na začiatok – vezmite si svoje vlastné korčule, prípadne ak nemáte, tak si nejaké požičajte ešte doma, pretože zo skúseností, ktoré máme z minulého roku vieme, že tam požičiavajú niečo maximálne nepohodlné, čo sa len snaží byť korčuľami a naozaj vám pokazia zábavu. Skrinky na odloženie vecí sú samozrejme k dispozícii za menšiu zálohu.

Ak budete mať počas vašej návštevy šťastie, tak možno tam stretnete aj miestnych freestylerov na ľade, ktorí tam ‚battlia‘ a stvárajú fakt neuveriteľné veci! 😎 A pokiaľ sa unavíte a budete si chcieť na chvíľu odpočinúť, tak pozostatky z vianočných trhov v podobe stánkov s chutným pitím a jedinečnými špecialitami sa už o vás dobre postarajú 😛

Mimochodom pre tento rok mesto kvôli 150.výročiu Viedenskej Ringstraße pripravilo špeciálnu rozhľadňu priamo na námestí. Je to 81m vysoká oceľová veža City skyliner, na kotrú je vstupné: dospelí 7€, deti od 4€. Veža aj so samotným korčuľovaním je otvorená denne od 9:00 až do 22:00. Pre viac informácií môžete navštíviť ich oficiálnu stránku.

Takže ak sa chcete ísť niekde ukorčuľovať k smrti, tak toto je presne to miesto! 😀 Mimochodom, určite tam odporúčam ísť navečer, pretože práve vtedy to má tú správnu, rozprávkovú atmosféru 🙂

Pridaj komentár

Secured By miniOrange